ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI ePROINFANTIS 2021 INTERNATIONAL
https://eproinfantis2021international.pl/info
Szanowni Państwo,
Dziękujemy za udział w bezpłatnym webinarze edukacyjnym pt. „Kolka niemowlęca – co radzą specjaliści?” który odbył się w środę 15 września 2021r. w godz. 17.00-18.30.
Certyfikaty zostały wysłane w czwartek 16.09.2021r.
TEMATYKA SPOTKANIA
– Wyzwania diagnostyczne: zaburzenia czynnościowe czy alergia na białko mleka krowiego (ABMK)?
– Postępowanie niestandardowe a dowody medyczne?
– Karmienie piersią a karmienie mlekozastępcze?
– Możliwości profilaktyki
– Kompleksowe wsparcie w kolce jelitowej
– Sesja pytań i odpowiedzi
Udział w wydarzeniu jest darmowy. Uczestnicy otrzymają certyfikat z 1 punktem edukacyjnym.
PRELEGENCI
Dr hab. med Andrea Horvath – pediatra-gastroenterolog kieruje od kilku lat zespołem żywieniowym Kliniki Pediatrii, WUM. Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobywała na licznych kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. W kręgu jej zainteresowań są przede wszystkim choroby dietozależne, zaburzenia karmienia i czynnościowe bóle brzucha. Jest aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN) oraz Przewodniczącą sekcji Alergii Pokarmowej PTGHiŻDz.
Prof. dr hab. med Jan Mazela – Pracuje w Katedrze Neonatologii UM w Poznaniu. Posiada specjalizację z pediatrii i neonatologii. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadział badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Od roku 2013 objął kierownictwo Kliniki Zakażeń Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz rozpoczął badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.
Dziękujemy partnerowi spotkania: HUMANA