Serdecznie dziękujemy za udział w konferencji online pt. „Fakty, nie mity w opiece okołoporodowej” w dniu 25 marca 2021r. w godz. 18.00 – 19.30.

Certyfikaty uczestnictwa zostaną wysłane do Państwa w piątek 26 marca br.

PROGRAM

18.00 – 18.10 Powitanie – prof. dr hab. n. med. Jan Mazela, pediatra, neonatolog

18.10 – 18.30 Jak radzić sobie z problemami laktacji w pierwszych dniach karmienia piersią? – dr n. o zdr. Małgorzata Pięt, położna, edukator ds. laktacji

18.30 – 18.50 Dieta wegańska a karmienie piersią – prof. dr hab. n. med. Jan Mazela, pediatra, neonatolog

18.50 – 19.10 COVID a karmienie piersią –  dr n. o zdr. Katarzyna Wszołek, położna, edukator ds. laktacji

19.10 – 19.30 Sesja pytań i odpowiedzi

Udział w konferencji jest darmowy. Uczestnicy otrzymają certyfikat z punktem edukacyjnym.

PRELEGENCI

dr n. o zdr. Małgorzata Pięt – położna, logopeda, położna specjalistka w pielęgniarstwie położniczym, nauczyciel- instruktor, międzynarodowy konsultant laktacyjny IBCLC oraz krajowy doradca laktacyjny CDL. Przez dwie kadencje członek OSPiP, a obecnie w działalności na rzecz środowiska zawodowego pełni funkcję Przewodniczącej Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. Absolwentka podyplomowych studiów UW z prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny.


Prof. dr hab. Jan Mazela – specjalista neonatolog i pediatra. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadził badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Od roku 2013 objął kierownictwo Kliniki Zakażeń Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz rozpoczął badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.


Dr n. o zdr. Katarzyna Wszołek – specjalista położna w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego, edukator ds. laktacji. Wykładowca w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Położnictwa. Prowadzi badania nad wpływem oksytocyny syntetycznej podawanej matkom podczas porodu na funkcje ssania u noworodka i parametry biochemiczne w surowicy krwi matki. Współtwórca aplikacji na urządzenia mobilne Mama i Dziecko GPSK.

PARTNER