Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział w webinarze edukacyjnym pt. „Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego we wczesnym okresie dziecięcym – twarde zalecenia czy codzienna praktyka?” który odbył się w czwartek 24 lutego 2022r. w godz. 17.00-18.30.

Certyfikaty uczestnictwa zostały wysłane w piątek 25.02.2022r.

PRELEGENCI

Dr hab. med Andrea Horvath – pediatra-gastroenterolog kieruje od kilku lat zespołem żywieniowym Kliniki Pediatrii, WUM. Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobywała na licznych kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. W kręgu jej zainteresowań są przede wszystkim choroby dietozależne, zaburzenia karmienia i czynnościowe bóle brzucha. Jest  aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN) oraz Przewodniczącą sekcji Alergii Pokarmowej PTGHiŻDz.

Prof. dr hab. med Jan Mazela – Pracuje w Katedrze Neonatologii UM w Poznaniu. Posiada specjalizację z pediatrii i neonatologii. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadział badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Od roku 2022 objął kierownictwo Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prowadzi badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.

Dziękujemy partnerowi spotkania: HUMANA