Szanowni Państwo,
Dziękujemy z udział w webinarze edukacyjnym pt. „Wsparcie rozwoju w okresie niemowlęcym a suplementacja witaminy D, probiotykoterapia i fitoterapia” który odbył się we wtorek 22 listopada 2022r. w godz. 17.00-18.40.
Poniżej udostępniamy nagranie spotkania, które będzie do Państwa dyspozycji do dnia 30 listopada 2022r.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają za udział certyfikaty uczestnictwa.
PROGRAM:
17.00-17.10 Rozpoczęcie
17.10-17.30 Witamina D3 – czy rzeczywiście skuteczna w profilaktyce infekcji? – prof. Justyna Czech-Kowalska
17.30-17.50 Zaburzenia motoryki jelit u niemowląt a wsparcie probiotyczne i fitoterapeutyczne – prof. Jan Mazela
17.50-18.10 Jak wspierać laktację po cięciu cesarskim? – dr Katarzyna Wszołek
18.10-18.20 Wsparcie dla mamy i dziecka Humana – od laktacji, przez kolkę po suplementację witaminą D – Katarzyna Bańka (Humana Poland)
18.20-18.40 Dyskusja
PRELEGENCI
Dr hab. med Justyna Czech-Kowalska, prof. IPCZD – pediatra, specjalista neonatolog. Zastępca Kierownika Kliniki Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Jej zainteresowania naukowe ogniskują się na gospodarce wapniowo – fosforanowej, metabolizmie kostnym, żywieniu noworodków i niemowląt (szczególnie urodzonych przedwcześnie). W kręgu jej zainteresowań naukowych i klinicznych znajdują się również zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem zakażenia wirusem cytomegalii oraz zmian w ośrodkowym układzie nerwowym. Badania ultrasonograficzne wykorzystuje w codziennej praktyce wykonując je u hospitalizowanych w Klinice noworodków, chętnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest autorem lub współautorem ponad 150 publikacji naukowych krajowych i zagranicznych, w tym rozdziałów w podręcznikach dotyczących m.in. suplementacji witaminą D oraz ultrasonografii w okresie noworodkowym.
Prof. dr hab. med Jan Mazela – Pracuje w Katedrze Neonatologii UM w Poznaniu. Posiada specjalizację z pediatrii i neonatologii. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadział badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Od roku 2022 objął kierownictwo Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prowadzi badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.
Dr n. o zdr. Katarzyna Wszołek – specjalista położna w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego, edukator ds. laktacji. Wykładowca w Klinice Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Położnictwa. Prowadzi badania nad wpływem oksytocyny syntetycznej podawanej matkom podczas porodu na funkcje ssania u noworodka i parametry biochemiczne w surowicy krwi matki. Współtwórca aplikacji na urządzenia mobilne Mama i Dziecko GPSK.
Dziękujemy partnerowi spotkania: HUMANA