Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział w webinarze edukacyjnym pt. „Wsparcie oddechu w chorobach okresu noworodkowego” który odbył się we wtorek 16 listopada 2021r. w godz. 17.00-18.30.

Certyfikaty uczestnictwa zostały wysłane do osób obecnych na spotkaniu na adresy email podane podczas rejestracji.

Dziękujemy partnerowi spotkania – firmie Getinge!


PROGRAM SPOTKANIA
17.00-17.10 Powitanie
17.10-17.40 Wentylacja objętościowa noworodka – prof. Andrzej Piotrowski
17.40-18.10 Wentylacja metodą NAVA – prof. Jan Mazela
18.10-18.30 Pytania i odpowiedzi

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Uczestnicy otrzymają za udział w wydarzeniu certyfikat z 1 punktem edukacyjnym.

Dziękujemy partnerowi spotkania: GETINGE

PRELEGENCI

Prof. dr hab. med. Andrzej Piotrowski – Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” (CMHI) w Warszawie, który jest referencyjnym szpitalem pediatrycznym dla Polski. Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz neonatologii. Autor ponad 100 prac oryginalnych, ponad 20 rozdziałów w podręcznikach i jednego podręcznika, który doczekał się 5 wydań. Przewodniczący Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii członek Komisji Anestezjologii i Intensywnej Terapii przy Sekcji Patofizjologii PAN.

Prof. dr hab. med. Jan Mazela – Pracuje w Katedrze Neonatologii UM w Poznaniu. Posiada specjalizację z pediatrii i neonatologii. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadział badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Od roku 2013 objął kierownictwo Kliniki Zakażeń Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz rozpoczął badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.