Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział w webinarze edukacyjnym pt. „Wsparcie oddechu w chorobach okresu noworodkowego” który odbył się we wtorek 16 listopada 2021r. w godz. 17.00-18.30.

Certyfikaty uczestnictwa zostały wysłane do osób obecnych na spotkaniu na adresy email podane podczas rejestracji.

Na Państwa prośbę udostępniamy nagranie spotkania, które będzie dostępne do dnia 30 listopada br. do północy.

Dziękujemy partnerowi spotkania – firmie Getinge!


PROGRAM SPOTKANIA
17.00-17.10 Powitanie
17.10-17.40 Wentylacja objętościowa noworodka – prof. Andrzej Piotrowski
17.40-18.10 Wentylacja metodą NAVA – prof. Jan Mazela
18.10-18.30 Pytania i odpowiedzi

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Uczestnicy otrzymają za udział w wydarzeniu certyfikat z 1 punktem edukacyjnym.

Dziękujemy partnerowi spotkania: GETINGE

PRELEGENCI

Prof. dr hab. med. Andrzej Piotrowski – Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” (CMHI) w Warszawie, który jest referencyjnym szpitalem pediatrycznym dla Polski. Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz neonatologii. Autor ponad 100 prac oryginalnych, ponad 20 rozdziałów w podręcznikach i jednego podręcznika, który doczekał się 5 wydań. Przewodniczący Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii członek Komisji Anestezjologii i Intensywnej Terapii przy Sekcji Patofizjologii PAN.

Prof. dr hab. med. Jan Mazela – Pracuje w Katedrze Neonatologii UM w Poznaniu. Posiada specjalizację z pediatrii i neonatologii. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadział badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Od roku 2013 objął kierownictwo Kliniki Zakażeń Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz rozpoczął badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.