Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział w webinarze edukacyjnym pt. „ Wczesna rehabilitacja noworodka. Trudności funkcjonalne podczas karmienia.” który odbył się w czwartek 9 września 2021r.

CERTYFIKATY ZOSTAŁY WYSŁANE W PIĄTEK 09 września 2021r. NA ADRESY EMAIL PODANE PODCZAS REJESTRACJI.


PROGRAM

17.00 – 17.10 Powitanie

17.10 – 17.40 „Neurologopedyczna ocena gotowości noworodka do jedzenia, niezbędne elementy badania” – Mgr Joanna Surlejewska-Cieślik, Klinika Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

17.40 – 18.10 „Utrwalanie wzorców ruchowych zgodnych z prawidłowym rozwojem neuromotorycznym podczas karmienia dziecka” – mgr Beata Pusz, Klinika Zakażeń Noworodka, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

18.10 – 18.40 „Niestandardowe rozwiązania terapeutyczne u noworodków i niemowląt z zaburzeniami oddychania i odżywiania” – Dr Wioletta Pawlukowska, Katedra i Klinika Neurologii, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

18.40 – 19.00 Karmienie piersią w czasach pandemii SARS-CoV-2 – dr inż. Monika Zielińska-Pukos, Katedra Żywienia Człowieka Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

19.00 – 19.20 Dyskusja i zakończenie

Udział w konferencji jest darmowy. Uczestnicy otrzymają certyfikat z 2 punktami edukacyjnymi.

PRELEGENCI

Dr n. med. Wioletta Pawlukowska – logopeda (od 2005) i (neurologopeda 2010 roku). Doktor nauk medycznych od 2013 roku. Adiunkt w Katedrze i Klinice Neurologii PUM w Szczecinie. Kierownik studiów Podyplomowych z Neurologopedii PUM w Szczecinie. Autor i współautor 20 prac naukowych z zakresu medycyny i neurologopedii opublikowanych w renomowanych czasopismach zagranicznych.  Od lat współpracuje z Zakładem Patologii Ogólnej PUM w Szczecinie,  Kliniką Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego PUM oraz Polskim Towarzystwem  Żywienia Klinicznego Dzieci, w ramach którego prowadzi warsztaty z zakresu zaburzeń żywienia.


Mgr Beata Pusz, Poznań – fizjoterapeuta i terapeuta zajęciowy. Pracownik Kliniki Neonatologii UM w Poznaniu. Od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w rehabilitacji noworodków z zaburzeniami neurorozwojowymi i genetycznymi. Jej zainteresowania dotyczą wpływu zastosowanych metod fizjoterapeutycznych na rozwój psychomotoryczny dzieci urodzonych przedwcześnie.


Mgr Joanna Surlejewska-Cieślik – neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju, terapeuta Koncepcji Castillo Moralesa, instruktor masażu Shantala Special Care, terapeuta metody miofunkcjonalnej wg A. Kittel. Pracuje w Klinice Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi prowadząc terapię pacjentów z obciążonym wywiadem okołoporodowym, wcześniaków oraz dzieci o stwierdzonych zaburzeniach rozwoju i zespołach wad genetycznych. Specjalizuje się w terapii zaburzeń karmienia. 


Dr inż. Monika Zielińska-Pukos – adiunkt w Katedrze Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie. W 2019 roku obroniła z dwoma wyróżnieniami doktorat dotyczący wpływu sposobu żywienia matki w okresie laktacji na skład mleka i rozwój psychomotoryczny niemowląt. Swoje zainteresowania koncentruje wokół żywienia w ciąży, laktacji, karmienia piersią i rozszerzania diety dziecka, a zwłaszcza jego wpływu na zdrowie, rozwój poznawczy oraz kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych dzieci. Promotorka karmienia piersią, ukończyła również kursy psychologii rozwoju poznawczego, procesów poznawczych oraz żywienia małego dziecka w aspekcie logopedycznym.


UWAGA: Istnieje możliwość wykupienia dostępu do nagrania video całej Konferencji na okres 3 miesięcy. Koszt 49zł brutto.

Płatności można dokonać na 2 sposoby:
– za pomocą szybkiej płatności klikając TUTAJ lub w obrazek poniżej

– dokonując tradycyjnej wpłaty na konto organizatora logistycznego:
IN&OUT Wiktoria Bożek
ul. Warszawska 37 m.2, 61-028 Poznań
PKO BP 25 1020 4027 0000 1202 1637 1154
Tytuł przelewu: Rehabilitacja noworodka – NAGRANIE, Imię i nazwisko uczestnika


Istnieje możliwość otrzymania FV. W tym celu prosimy o przesłanie maila z danymi do FV na adres: tpikula@ump.edu.pl

PARTNERZY