Szanowni Państwo,

Proinfantis to cykl konferencji skierowany do pediatrów, neonatologów, położnych i pielęgniarek. Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością (średnio ponad 300 osób), dlatego IV edycję konferencji tradycyjnie planowaliśmy w dniach 18-19.06.2020r. w Międzyzdrojach.

Nasze plany związane z tegoroczną organizacją Proinfantisa niestety pokrzyżowała pandemia wirusa SARS-CoV-2, która spowodowała niemałe zmiany w naszym życiu osobistym i zawodowym, co zapewne dotyka Państwa na co dzień. Przede wszystkim mam nadzieję, że Państwo jak i Wasi najbliżsi jesteście w jak najlepszym zdrowiu.

Sytuacja w jakiej obecnie się znaleźliśmy związana z szybkim rozprzestrzenianiem się epidemii i zasady, do których wszyscy jesteśmy zobowiązani się stosować m.in. obostrzenia związane z prowadzeniem szkoleń „face to face” oraz ograniczenie wydarzeń z dużą liczbą uczestników – stawia przed nami organizatorami nowe wyzwanie dotyczące organizacji konferencji.

Dostosowując się do zaistniałej sytuacji oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, lecz chcąc nadal kontynuować dostęp do dalszej edukacji i poszerzania wiedzy z zakresu pediatrii i neonatologii  konferencja Proinfantis 2020 odbędzie się w odmienionej formule tzn. konferencji online ze streamingiem na żywo czyli e-Proinfantis. Ponieważ to będzie nasz debiut na platformie e-learningowej, postanowiliśmy na początek to spotkanie zorganizować w ciągu jednego dnia – 19 czerwca 2020r. Nowa odsłona e-Proinfantisa to przede wszystkim merytoryczne prelekcje z udziałem wykładowców (transmisja live ze studia, gdzie planujemy zaprosić wszystkich wykładowców z całej Polski) oraz dyskusje po zakończeniu każdej sesji (uczestnicy będą mogli zadawać pytania na live-czacie).

Pamiętajmy, że e-Proinfantis to dla nas ogromna szansa na dalszy rozwój, a media jakimi dysponujemy w obecnej sytuacji mogą okazać się świetnym miejscem do poszerzania naszej wiedzy. Mamy nadzieję, że nowa formuła konferencji oraz korzyści jakie płyną z takiego rozwiązania spotkają się z Państwa aprobatą i zaszczycą nas Państwo swoją „wirtualną” obecnością. Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionym poniżej programem e-Proinfantisa 2020.

Z wyrazami szacunku i nadzieją na szybkie spotkanie,

Jan Mazela
e-ProInfantis 2020
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Najlepsza konferencja w ostaniach latach. Dziękuję, oczekuję powtórki. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Konferencja bardzo ciekawie zaplanowana i świetnie przeprowadzona ,jestem pełna uznania dla organizatora- czekam na następny rok

Konferencja bardzo dobrze przygotowana, dużo praktycznych tematów, świetna organizacja. Wspaniałe spotkanie neonatologów i pediatrów.

Komitet naukowy:
Dr hab. n. med. Jan Mazela, prof. UM
Prof. dr hab. n. med. Beata Czeszyńska
Dr n. med. Tomasz Jarmoliński
Prof. dr hab. n. med Tomasz Urasiński
Dr n. med. Andrzej Kołtan
Dr n. med. Piotr Korbal

Komitet Honorowy:
Prof. dr hab. Ryszard Lauterbach
Prof. dr hab. Ewa Helwich
Prof. dr hab. Teresa Jackowska

Sesja I:Adaptacja do życia pozamacicznego: Fizjologia i patologia pierwszych godzin życia. Resuscytacja. Wymagania sprzętowe na sali porodowej. Odpępnianie. Kiedy zamówić transport „N”?.
K. Chojnacka, B. Łoniewska, Ł. Karpiński, J. Mazela

Sesja II: Wyzwania diagnostyczne: Drgawki – diagnostyka różnicowa w pierwszej dobie życia. Niewydolność krążenia – postępowanie. Wiotkość krtani czy porażenie nerwu krtaniowego? Noworodek matki z chorobami tarczycy. Zaburzenia gospodarki Ca-P. Choroby mitochondrialne u dzieci. Rola USG w chorobach metabolicznych
I. Maroszyńska, J. Szydłowski, B. Królak-Olejnik, Ł. Kałużny, R. Bokiniec

Sesja III: Zakażenia i leczenie: Jaka jest odpowiedź zapalna u noworodka. Rozważna antybiotykoterapia w okresie niemowlęcym. Zapalenie oskrzelików u dzieci: jedno rozpoznanie – dwie choroby. Zakażenia CMV i Toxo – schematy postępowania
I. Maroszyńska, E. Kuchar, T. Jarmoliński, A. Kordek, K. Wróblewska-Seniuk, P. Korbal, J. Mazela

Sesja IV: Żywienie: Kiedy i jak wzmacniać pokarm kobiecy? Kiedy i jak probiotyki? Skaza białkowa, czy nietolerancja laktozy?  MFGM i wspieranie odporności
A. Horvath, D. Gruszfeld, B. Królak-Olejnik

Sesja V: Diagnostyka obrazowa w neonatologii i pediatrii: Diagnostyka śródpiersia u noworodków i dzieci starszych. Diagnostyka ultrasonograficzna zrostów opłucnowych. Diagnostyka różnicowa w chorobach przewodu pokarmowego: zapalenie jelit, NEC, niedrożność smółkowa, zapalenie jelita
P. Kruczek, P. Szymański

Sesja VI: COVID -19: Wczesne objawy COVID-19 u dzieci. Szczepienia w dobie pandemii. Zabezpieczenie personelu w gabinecie POZ. Zabezpieczenie personelu w oddziałach dedykowanych. Transport dziecka COVID-19
T. Jackowska, J. Wysocki, E. Kuchar

Sesja VII: Opieka ciągła małego pacjenta: Opieka hospicyjna w domu, w szpitalu. Jak przygotować pacjenta do opieki hospicyjnej? Żywienie pacjenta w warunkach hospicjum. Możliwości opieki hospicyjnej w Polsce.
M. Świrkowicz, J. Świetliński, R. Rutkowska, R. Śmigiel

Warsztaty praktyczne:

  1. Wczesna rehabilitacja
  2. Nieinwazyjne wspomaganie oddechu na OIOMie i w domu (Optiflow)
  3. Skrining słuchu

UWAGA! Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie konferencji.

Oferujemy Państwu do wyboru trzy warianty udziału w e-Proinfantisie.
Do 20 maja obowiązują promocyjne ceny. Zachęcamy do rejestracji.

*warunkiem otrzymania certyfikatu jest wysłuchanie wszystkich wykładów
**w e-booku znajdą się prezentacje od wykładowców, którzy wyrażą zgodę na ich publikację

KONIEC PRZEDSPRZEDAŻY – 20 maja (do północy)
POZOSTAŁO:

-928Dni -2Godzin -11Minut -26Sekund
Dane uczestnika:

Imię (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Zawód (wymagane)

Specjalizacja


e-Warsztaty (opcja dostępna tylko dla pakietów STANDARD i PREMIUM)

Nie uczestniczęWarsztaty 1 - Wczesna rehabilitacjaWarsztaty 2 - Nieinwazyjne wspomaganie oddechu na OIOMie i w domu (Optiflow)Warsztaty 3 - Skrining słuchu


Wybrany pakiet:

PODSTAWOWY (49zł brutto)STANDARD (89zł brutto)PREMIUM (129zł brutto)


Dane do faktury:

Imię i nazwisko / Nazwa płatnika / Nazwa sponsora (wymagane)

Adres płatnika

NIP płatnika

Zgoda:

Oświadczam, że zapoznałem(am) się z regulaminem konferencji oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych z późniejszymi zmianami przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod adresem: ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, jako administratora danych danych osobowych w celu organizacji konferencji oraz informowania mnie o przyszłych konferencjach i kursach. Oświadczam, że zostałem(am) poinformowany(a) o prawie wglądu do moich danych i możliwości ich modyfikacji.


Wpłaty proszę dokonywać na konto organizatora logistycznego:
Getins
Sasinowo ul. Wiosenna 4,
62-022 Mosina
Santander Bank
32 1090 1362 0000 0001 3364 9407
Tytuł przelewu: e-ProInfantis 2020, imię i nazwisko uczestnika

Czy istnieje możliwość otrzymania faktury VAT?
Tak, istnieje możliwość otrzymania faktury VAT. W takim przypadku w formularzu rejestracyjnym należy podać dane firmy, na którą ma zostać wystawiona faktura. Faktura zostanie wysłana do Państwa droga e-mailową w ciągu kilku dni od otrzymania wpłaty.


Dokonałam(em) rejestracji na konferencję, jednak nie otrzymałam(em) na e-maila żadnego potwierdzenia. Co powinnam(em) zrobić w takim przypadku?
Po dokonaniu rejestracji każdy uczestnik otrzymuje automatycznie e-maila potwierdzającego rejestrację. Zdarza się, że e-mail może trafić do innego folderu np. SPAM/Oferty/Kosz, dlatego w pierwszej kolejności prosimy o sprawdzenie tych folderów. W razie dalszych problemów prosimy o kontakt z nami.


Co zrobić jeśli nie otrzymałam(em) kodu dostępu do transmisji online po 12 czerwca mimo dokonania wpłaty za uczestnictwo?
Kod dostępu powinna(powinien) Pan(i) dostać do 12 czerwca na skrzynkę e-mail. Zdarza się, że e-mail może trafić do innego folderu np. SPAM/Oferty/Kosz, dlatego w pierwszej kolejności prosimy o sprawdzenie tych folderów. W razie dalszych problemów prosimy o kontakt z nami.


Po dokonaniu wpłaty pieniędzy chciałabym(chciałbym) zmienić wariant uczestnictwa. Czy jest to możliwe?
Tak, istnieje możliwość zmiany wariantu uczestnictwa po dokonaniu wpłaty pieniędzy jednak nie później niż 12 czerwca. W tej kwestii prosimy o kontakt z nami.


Czy można się zarejestrować w terminie po 12 czerwca (dzień, do którego mają zostać  wysłane kody dostępu)?
Jak najbardziej, rejestracja uczestników jest możliwa do północy w dniu 18 czerwca. Osoby zarejestrowane w dniach od 12 do 18 czerwca proszone są o wysłanie nam potwierdzenia wpłaty pieniędzy za uczestnictwo, a w e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo kod dostępu do transmisji online.


Czy za udział w e-Proinfantisie otrzymam certyfikat uczestnictwa z punktami edukacyjnymi ?
Tak, wszyscy uczestnicy mają  możliwość otrzymania certyfikatu z punktami edukacyjnymi. Warunkiem otrzymania takiego certyfikatu jest wysłuchanie wszystkich wykładów – Państwa uczestnictwo będzie weryfikowane za pomocą systemu monitorowania. Uczestnicy wybierający wariant PODSTAWOWY zobligowani są do wysłuchania wszystkich sesji live w dniu 19 czerwca, natomiast osoby posiadające wariant STANDARD lub PREMIUM mają możliwość uzupełnienia brakujących wykładów w ciągu 2 tygodni od dnia wydarzenia.


Czy mogę zrezygnować z udziału w e-Proinfantisie?
Zwrot kosztów związany z wycofaniem się z udziału w konferencji jest możliwy w przypadku rezygnacji do 10.06.2020r. Po tym terminie żądania zwrotu wpłaconych pieniędzy nie będą uwzględniane.

ORGANIZATOR MERYTORYCZNY:
Klinika Zakażeń Noworodków, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

ORGANIZATOR LOGISTYCZNY:
Getins Rafał Szenrok
Sasinowo ul. Wiosenna 4,
62-022 Mosina


Konferencja jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych tematyką z zakresu pediatrii i neonatologii.


Ikony użyte w grafikach pochodzą z serwisu Flaticon (Freepik).