Serdecznie dziękujemy za udział w II edycji konferencji online pt. „Specjalista radzi – trudne pytania wokół pediatrii„, która odbyła się w dniu 6 maja 2021r. w godz. 17.55 – 20.20.

Certyfikaty zostały wysłane do Państwa do poniedziałku 09.05.2021r.


PROGRAM

17.55 – 18.00 Otwarcie konferencji

18.00 – 18.35 Mikrobiota a żywienie początkowe – wiele hałasu o nic? – prof. Jan Mazela

18.35 – 19.10 Zdrowy brzuszek dziecka – wyzwanie dla pediatry – prof. Piotr Albrecht

19.10 – 19.30 A co na to Nestle? Czyli opowieść o tym, jak złagodzić dolegliwości brzuszkowe u dzieci – mgr Katarzyna Szlęk, mgr Marta Prabucka

19.30 – 20.20 Ocena mowy i komunikacji na bilansie dwulatka – dr Anna Zając

20.20 Zakończenie konferencji 

Udział w konferencji jest darmowy. Uczestnicy otrzymają certyfikat z 2 punktami edukacyjnymi.

PRELEGENCI

Prof. dr hab. Jan Mazela – specjalista neonatolog i pediatra. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadził badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Od roku 2013 objął kierownictwo Kliniki Zakażeń Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz rozpoczął badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.


Prof. Piotr Albrecht – specjalista z pediatrii, gastroenterologii i gastroenterologii dziecięcej. Klinika Gastroenterologii i Żywienia Dzieci WUM. Autor ponad 197 publikacji, IF >55; liczba cytowań z bazy Scopus – 391 bez autocytowań; h index = 10. Ponad 16 tysięcy endoskopii górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego z polipektomiami, rozszerzaniem przełyku i usuwaniem różnorodnych ciał obcych z żołądka i przełyku. Członek Zarządu Głównego PTP, konsultant wojewódzki – gastroenterologia dziecięca. Zainteresowania: narciarstwo, kajakarstwo, muzyka, ogrodnictwo, majsterkowanie.


Dr Anna Zając – Nazywam się Anna Zając (Jurek) i jestem logopedą. Od czasów liceum bardzo interesuje się językoznawstwem, a w szczególności komunikacją interpersonalną, językiem w mediach i językiem polityków. I to te wszystkie zainteresowania zaprowadziły mnie na studia logopedyczne. Sama wiedza teoretyczna to za mało. Jako logopeda mam przyjemność pracować z człowiekiem, badać mechanizmy języka, ale przede wszystkim mam szansę komuś pomóc. Pomóc powiedzieć pierwsze słowo, zbudować pierwsze zdanie, albo sprawić, że wstydliwy „łowełek” zamieni się w piękny rower. Mam szansę zadbać o jedną z najważniejszych czynności w życiu człowieka – o mowę.
Nie ukrywam, iż są dziedziny logopedii, którym szczególnie poświęcam swoją uwagę. Dlatego serdecznie zapraszam dzieci, które mają wady wymowy, dzieci dwujęzyczne, najmłodszych z niedokształceniem mowy typu korowego oraz tych, którzy mają problem z czytaniem i pisaniem. Liczę, że moja wiedza i umiejętności pozwolą pomóc dzieciom i dorosłym z Zespołem Downa. Zajmuję się też profilaktyką logopedyczną. Chętnie pomogę również tym, którzy chcieliby po prostu mówić ładniej.
W swojej pracy dyplomowej oceniałam język pacjenta z afazją. To właśnie wokół tego zaburzenia skupiają się moje naukowe zainteresowania, dlatego bardzo serdecznie zapraszam osoby, które utraciły zdolność mówienia i/lub rozumienia. Zdaję sobie sprawę z tego, jaka to dla nich trudność, kiedy nagle świat tak dobrze przecież znany, rozpada się na tysiące nic nie znaczących kawałków. Chętnie podejmę wyzwanie poskładania tego, co się rozpadło, by ułatwić komunikację chorym z afazją.
Mam nadzieję, że z każdym swoim pacjentem będę mogła odkrywać świat, który przecież mieści się w słowach. Tego życzę wszystkim, którzy zechcą ze mną współpracować i sobie. Raz jeszcze zapraszam.

ZŁOTY PARTNER

Broszury do pobrania:

  1. Katalog produktów – KLIK
  2. NAN specjalistyczne – KLIK
  3. NAN HA – KLIK
  4. NAN Supreme – KLIK

Dane kontaktowe do Nestle Polska S.A:

Katarzyna Gregorowicz
Email: katarzyna.gregorowicz@pl.nestle.com
Telefon: +48 600 204 914
lub przez formularz kontaktowy: https://www.nestle.pl/info/kontakt


PARTNERZY

Artykuł do pobrania (WIĘŹ DAJE SIŁĘ (dr. Evelin Kirkilionis)) – KLIK