Serdecznie dziękujemy za udział w kolejnej konferencji online z cyklu: „Specjalista radzi – trudne pytania wokół pediatrii…”. Wydarzenie odbyło się we wtorek 6 grudnia w godz. 18.00-20.20.

Na Państwa prośbę udostępniamy poniżej nagranie spotkania. Będzie ono dostępne do środy 14 grudnia br. do północy.

PROGRAM

18.00 – 18.10 Otwarcie konferencji – prof. Przemko Kwinta; Iwona Cychner (Nestle)

18.10 – 18.40 Zaburzenia odżywiania i wzrastania u wcześniaków po wypisie z oddziału noworodkowego – prof. Przemko Kwinta

18.40 – 18.50 zNANe/niezNANe aspekty żywienia wcześniaków – Marcin Legwiński (Nestle)

18.50 – 19.20 „Późny wcześniak” pod opieką lekarza POZ – doc. Dorota Pawlik

19.20 – 19.50 Schorzenia zewnętrznych narządów płciowych u dziewcząt – prof. Agnieszka Drosdzol-Cop

19.50 – 20.15 Dyskusja

20.15 – 20.20 Zakończenie konferencji

Udział w konferencji jest darmowy. Uczestnicy otrzymają certyfikat z 2 punktami edukacyjnymi.

PRELEGENCI

Prof. dr hab. Przemko Kwinta – profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2014 r kieruje Katedrą Pediatrii i Kliniką Chorób Dzieci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uznany neonatolog i pediatra. Nauczyciel akademicki z wielką pasją dydaktyczną. Główne zainteresowania naukowe związane są z zagadnieniami dotyczącymi powikłań wcześniactwa, w tym oceny wpływu czynników genetycznych i środowiskowych. Drugim obszarem zainteresowań jest długofalowa ocena stanu zdrowia noworodków urodzonych przedwcześnie.


Dr hab. Dorota Pawlik – Jestem neonatologiem i pediatrą. Moje główne zainteresowania to żywienie i leczenie zakażeń noworodków przedwcześnie urodzonych. Ukończyłam
podyplomowe studia bioetyczne. Pełnię funkcję prezesa Krakowskiej Fundacji Dziecka Narodzonego.    


Prof. dr hab. Agnieszka Drosdzol-Cop – specjalistka położnictwa i ginekologii, seksuologii oraz ginekologii dziecięcej i dziewczęcej (międzynarodowy tytuł specjalisty w tej dziedzinie – International Fellowship on Pediatric and Adolescent Gynecology). Przewodnicząca Sekcji Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Kieruje Pododdziałem Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Katedry Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

ZŁOTY PARTNER

PARTNER