Dziękujemy za udziału w kolejnej edycji konferencji online pt. „Specjalista radzi – trudne pytania wokół pediatrii„, która odbyła się w dniu 24 marca 2022r. w godz. 18.00 – 20.00.


Certyfikaty uczestnictwa zostały wysłane na emaile podane podczas rejestracji.

Na Państwa prośbę udostępniamy nagranie spotkania. Będzie ono dostępne do piątku 8 kwietnia br. do północy.

Dziękujemy partnerom spotkania: Nestle i NUK.

PROGRAM

18.00 – 18.10 Otwarcie konferencji

18.10 – 18.30 Cięcie cesarskie i wpływ na mikrobiotę jelita i nie tylko – prof. Jan Mazela

18.30 – 18.40 Historia alternatywna i co dalej… – Jolanta Chojnowska

18.40 – 19.00 Wpływ zaburzeń mikroflory jelitowej na zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego i choroby alergiczne – dr hab. Andrea Horvath

19.00 – 19.20 Kształtowanie się układu immunologicznego a wczesne zakażenia wirusowe? – dr hab. Wojciech Feleszko

19.20 – 19.50 Dyskusja

19.50 – 20.00 Zakończenie konferencji 

Udział w konferencji jest darmowy. Uczestnicy otrzymają certyfikat z 2 punktami edukacyjnymi.

PRELEGENCI

Prof. dr hab. Jan Mazela – specjalista neonatolog i pediatra. Kierownik Kliniki Neonatologii UMP od 2022r. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadził badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Prowadzi badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.


Dr hab. med Andrea Horvath – pediatra-gastroenterolog kieruje od kilku lat zespołem żywieniowym Kliniki Pediatrii, WUM. Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobywała na licznych kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. W kręgu jej zainteresowań są przede wszystkim choroby dietozależne, zaburzenia karmienia i czynnościowe bóle brzucha. Jest  aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN) oraz Przewodniczącą sekcji Alergii Pokarmowej PTGHiŻDz.


Dr hab. med. Wojciech Feleszko – doktorem habilitowany w Klinice Alergologii i Pneumonologii Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz specjalistą pediatrii, immunologii klinicznej i chorób płuc u dzieci w Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest konsultantem w dziedzinie chorób płuc oraz immunologii klinicznej w Szpitalu Pediatrycznym WUM, absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Universität des Saarlandes w Niemczech. Kształcił się w zakresie niedoborów odporności (INSERM w Paryżu) oraz immunologii (doktorat w Centrum Biostruktury, WUM). Jego główne obszary zainteresowań naukowych to rola immunomodulacyjna drobnoustrojów w chorobach alergicznych oraz czynniki środowiskowe w chorobach układu oddechowego. Jest autorem ponad 100 oryginalnych prac oryginalnych, przeglądowych, rozdziałów w podręcznikach akademickich.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

DO POBRANIA: Skala oceny objawów zależnych od mleka krowiego (CoMiSS: Cow’s Milk-related Symptom Score): KLIK

ZŁOTY PARTNER

PARTNER